Studie potvrzují pozitivní účinky máty na lidský organismus


Zajímavá studie publikovaná v Americkém národním institutu pro zdraví popisuje farmaceutické a terapeutické účinky máty na náš organismus.


Podle této studie je z farmaceutického hlediska důležitá látka menthol, kterou máta obsahuje v hojném množství. Menthol napomáhá bojovat proti toxinům v buňkách a má antioxidační účinky. Máta má taky silné antibakteriální vlastnosti, které účinně bojují proti bakterii E.Coli a mnoha dalším. Extrakty z máty také pomáhají při problémech s roupem dětským.


Studie také obsahuje seznam tradičního využití máty ve světě. Běžně se máta používala především v Řecku, na Blízkém východě a v Orientu. V Pákistánu zpracovávali celou rostlinu především pro léčbu problémů zažívacího systému jako například průjmu. V Jordánsku naopak využívali její listy proti zácpě. Turci mátou léčili astma a kožní problémy. V Řecku byla máta populárním lékem proti bolesti hlavy, také se používala jako sedativum a dokonce i na pročištění krve. Není tedy divu, že všechny tyto léčebné vlastnosti udělaly z máty jednu z nejpopulárnějších bylinek na světě.


Domácí mátový sirup z ekologického zemědělství si můžete zakoupit i na našem eshopu. Pokud by vás zajímal celý proces výroby takového sirupu, můžete nám napsat email na jesenickypramen@seznam.cz a objednat si zážitkovou výrobu sirupů přímo u nás v Jesenické kyselce.

37 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše