Jesenický pramen

Předmětem podnikání společnosti je výroba nealkoholických nápojů.

Z historie jímání není přesně známo, odkdy se zdroje minerální vody v Jeseníku nad Odrou využívají průmyslově ve větším měřítku, ačkoliv prameny samotné jsou v literatuře popisovány od 18 století (Mittrowsky, 1792). (Paeckert, 1926) uvádí, že v roce 1912 byla uhličitá voda zachycena studnou Zita.
Pravděpodobně z téhož období je i pramen Herma, Hedva, Lipová a Franz. Po druhé světové válce přešla do majetku n. p. Ostravské cukrárny a sodovkárny. Od roku 1968 bylo zřídlo využíváno sodovkárnami Nealko n.p. Olomouc.
V roce 2012 firma získává patent na název Jesenický pramen.
V roce 2014 stáčení pramenité vody do barelů 18,9l a získáváme oprávnění používat značku Český výrobek. Od roku 2017 můžeme požívat též značku Moravské Kravařsko - regionální produkt.
Firma disponuje vlastní stáčírnou pramenité vody, celý proces je pod pravidelnou kontrolou a splňuje všechny náležitosti dle Vyhlášky č.275/2004 Sb.
Vize společnosti spočívá v přísunu kvalitní pramenité vody zákazníkům, kteří dbají na zdravý životní styl, ale také v přilákání nových zákazníků, kteří si dosud neuvědomovali míru důležitosti vody pro jejich organismus.
Naší prioritou je Vaše spokojenost. Předností naší společnosti je profesionalita a mnohaletá zkušenost na trhu. 

Podpořili jsme účastníky benefiční cyklojízdy Tour de aleje 2019.
Jak se akce vydařila, se můžete podívat - ve fotogalerii nebo v krátkém videu na našich stránkách partnera a nebo v reportáži TV Odra.
Lahev s Jesenickým pramenem obdržel každý registrovaný účastník v rámci startovního balíčku jako občerstvení na cestu.